- Komitet redakcyjny: Encyklopedya rolnicza. T. 8: Nawożenie i podlewanie drzew owocowych. Piwowarstwo i słodownictwo str. 554-713. Warszawa: 1899.
- Komitet redakcyjny: Encyklopedya rolnictwa i wiadomości związek z niem mających. T. 5: zobacz hasło Piwowarstwo str. 14-40. Warszawa: 1872.
- Józef Bęza: O warzeniu piwa, wyrabianiu octu, otrzymywaniu cukru z buraków, wydobywaniu krochmalu i przerabianiu go na cukier, wybijaniu oleju itp.. Warszawa: 1840.
- Adam Kasperowski: Sposób warzenia piwa parą bez szmelcowania z przyłączeniem do każdey gorzelni parowey. Lwów: 1833.
- Karol Wilhelm Schmidt: Dokładna nauka warzenia piwa. Warszawa: 1830.
- Jan Filip Krystyan Müntz: O rozumowaney uprawie chmielu. Z dodaniem krótkiej nauki dla Piwowarów względem obchodzenia się z Chmielem, i wiadomości o niektórych roślinach, zastąpić go mogących. Warszawa 1829
- Jakób Sroczyński: Nowy piwowar czyli Teoretyczno praktyczna sztuka wyrabiania rozmaitych gatunków piwa angielskiego i sławnieyszych trunków słodowych, tudzież niektórych nowo wynalezionych rodzaiów piwa w wielkich i małych ilościach. Warszawa: 1821.
- Aleksander Chodkiewicz: Nauka robienia piwa. Warszawa: 1811.
- A. Piątkowski: Gorzelnik i piwowar doskonały czyli Sztuka pędzenia wodki i likworów, tudzież warzenia piwa, z dołączeniem wiadomości o robieniu octów : podług naynowszych odkryciów w fizyce, chemii i technologii w trzech częściach wydana. T. 3: O warzeniu piwa prostego, dubeltowego, porteru i piwa angielskiego. Kraków: 1809.
Poniższe zestawienie jest kontynuacją rozpoczętego przeze mnie na wikipedii spisu literatury piwnej. Zobacz też blog: Lepsze piwo
niedziela, 30 grudnia 2012
BIBLIOGRAFIA DO XX WIEKU
Subskrybuj:
Komentarze do posta (Atom)
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz